VÝCVIK PSA | TIPY, TRIKY A TECHNIKY

VÝCVIK PSA | TIPY, TRIKY A TECHNIKY

Konečne doma, yes! Privítanie šteniatka je radostná udalosť plná nekonečnej energie. Šteniatka i jeho nového majiteľa. Ako nový a zodpovedný majiteľ psíka, máte za úlohu zabezpečiť, aby z neho vyrástol dobre vychovaný spoločník a plnohodnotný člen vašej rodiny. Aby sa tak stalo, je potrebné sústrediť sa na viacero oblastí spolunažívania so psom. Socializáciu, výchovu ale aj na výcvik psa.

Správne zvolený výcvik psa dokázal už mnohokrát urobiť so psa skvelého člena rodiny, ale hlavne dokázal z neho urobiť sebavedomého spoločníka. Je preto na mieste vyhľadať toho najlepšieho trénera pre vášho psa. Nepremeškajte obdobie rýchleho učenia sa. Výcvik psa je ideálne začať po aklimatizácii na nový domov, zvyčajne po dvoch týždňoch od príchodu. V našej výcvikovej škole sa stal veľmi obľúbený individuálny výcvik psa. Individuálny výcvik psa Bratislava, Trnava či Nitra. To sú najčastejšie mestá, kde naše služby ponúkame. Veľká koncentrácia psov na sídliskách si vyžaduje skvele zvládnutého psa. A nielen tam. Mať zvládnuté privolanie psa v lese či na poli, kde sa pasú srnky je na nezaplatenie. Pozrite si celú našu ponuku služieb a nájdite pre vášho psa to najlepšie.
V tomto článku sa ponoríme do sveta, v ktorom výcvik psa hrá hlavnú úlohu. Odhalíme vám cenné tipy, triky a techniky, ako si vybudovať silné puto s vaším štvornohým spoločníkom.

VÝCVIK PSA A JEHO PRAKTICKÉ VYUŽITIE

Mať psa, to nie je len o zdieľaní spoločnej domácnosti a troche jedla v miske. Ide o budovanie dlhodobého pozitívneho vzťahu. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako tento stav dosiahnuť, je výcvik psa. Poďme sa spoločne pozrieť na to, prečo je výcvik psa taký dôležitý.

Prečo je výcvik psa dôležitý?

S poslušným psom je radosť tráviť čas, kdekoľvek a kedykoľvek. Ísť sa prejsť do parku, zájsť so psom vyzdvihnúť zásielku na poštu, či navštíviť kaviareň. Vďaka výcviku sa váš pes stane poslušným, čím sa mu rozširuje spektrum sociálnych interakcií. Predstavte si, že by ste mohli chodiť so psom bez neustáleho ťahania na vôdzke. Alebo si predstavte, že by ste vášho psa mohli požiadať o chvíľku relaxu pri návšteve vašej obľúbenej kaviarne. A to dvomi slovami - ľahni, zostaň. Práve individuálny výcvik psa Bratislava, Trnava či Nitra sa zameriava na zvládnutie chôdze na voľnej vôdzke, ľahni-zostaň v náročnom prostredí a privolaniu psa počas hry s iným psom.

Dobre vychované a šťastné šteniatko

Výcvik psa a základná poslušnosť nie je o potláčaní osobnosti vášho psa. Ide o budovanie prirodzených inštinktov v rámci disciplíny. Dobre vycvičený pes je sebavedomý pes. Sebavedomý a vyrovnaný pes nepociťuje úzkosť a strach. Takéhoto psa nerozhodí zmena prostredia či rôzne sociálne interakcie. Výcvik psa formuje a prispieva k jeho celkovej vyrovnanosti. Vyhľadajte najlepšieho trénera pre vášho psa. Ak neviete na čo sa pri výbere zamerať, prečítajte si náš článok výber najlepšieho trénera pre môjho psa.

Bezproblémová integrácia s našimi službami:

V Rexikovi chápeme spojenie medzi výcvikom základnej poslušnosti a šťastným psom. Chystáte sa na dovolenku a hľadáte spoľahlivé ubytovanie pre psa? Správne hygienické návyky, socializácia a zvládnutá základná poslušnosť vám uľahčia umiestnenie psa do hotela. Vášmu psovi zase pomôžu v rýchlej aklimatizácii na nové dočasné prostredie.

vycvik psa - dobre vychovane steniatko

Existuje vôbec definícia poslušného psa?

Schopnosť psa rýchlo a presne reagovať na povely, ktoré dáva majiteľ. Aj takáto by mohla byť definícia pre výcvik psa respektíve, definícia pre poslušného psa. Poslušnosť a výcvik psa nie je o nadvláde, ale skôr o vytvorení jazyka, prostredníctvom ktorého si vy a váš pes budete rozumieť. Dobre vycvičený pes pozná svoje hranice, čo z neho robí dobre vychovaného člena rodiny. Neviete ako na to? Absolvujte s nami individuálny výcvik psa Bratislava, Trnava či Nitra. Radi vám pomôžeme porozumieť vášmu psovi.

Sila pozitivity | Výcvik psa v 21. storočí

Jednou z najúčinnejších tréningových metód pri výcviku psa je pozitívne posilňovanie. Pozitívne posilňovanie je metodika (spôsob učenia), ktorá cielene zvyšuje pravdepodobnosť chceného chovania tým, že ho v jasných súvislostiach spojuje s odmenami. Nestojí to však len na odmenách. Je to skôr ucelený systém, ktorý kladie dôraz na vedomú aktivitu a snahu na strane zvieraťa. Do kynológie kynológie vniesla pozitívne posilňovanie Karen Pryor. Pokiaľ chceme psa niečo učiť, mali by sme si uvedomiť isté zákonitosti pri výcviku psa a snažiť sa im porozumieť. Práve individuálny výcvik psa Bratislava, Trnava či Nitra vám ponúka možnosť dokonale porozumieť vášmu psovi. Prečítajte si náš článok, v ktorom sa dozviete, aké tri základné typy odmien môžeme použiť pri výcviku psa pozitívnym posilňovaním.

VÝCVIK PSA | BUDOVANIE PEVNÝCH ZÁKLADOV

Výcvik psa tvorí základný kameň harmonického vzťahu medzi vami a vaším štvornohým členom rodiny. Poslušnosť však nie je len o dodržiavaní povelov, príkazov a zákazov. Ide o vytvorenie puta založeného na dôvere, rešpekte a efektívnej komunikácii so psom. O tom je výcvik psa v ponímaní Rexika.

vycvik psa pozitivnym posilnovanim

Dôslednosť a trpezlivosť | Tréningové piliere

Pri výcviku psa je kľúčová dôslednosť. Psom sa darí v rutinách. Jasné a konzistentné povely im pomáhajú pochopiť, čo sa od nich očakávame. Trpezlivosť je tiež rovnako dôležitá. Každý pes sa učí vlastným tempom a frustrácia môže brániť pokroku. Prijmite malé víťazstvá, buďte pokojný a trpezlivý. Iba tak sa stene výcvik psa obojstranne zábavnou a dobre zvládnutou disciplínou.

ZÁKLADNÉ TIPY PRE EFEKTÍVNY VÝCVIK PSA: VÝŽIVNÉ UČENIE KROK ZA KROKOM

Rozdelenie tréningového procesu:

Efektívny tréning zahŕňa rozloženie zložitého cviku do zvládnuteľných krokov. Či už učíte psa základné povely ako „sadni zostaň“ alebo náročnejšie cvičenia, ako napríklad „chôdza na voľnom vodítku“, proces učenia by mal byť vždy pozvoľný. Začnite s jednoduchými cvičeniami, svojho psa tak pripravíte na úspech a predídete preťaženiu.

Naše služby:

V našej výcvikovej škole pre psov ponúkame odborný prístup. Ak vás obťažuje neustále ťahanie psa na vôdzke, či otravné vyskakovanie na návštevy, bude pre vás tou správnou voľbou individuálny výcvik psa Bratislava, Trnava alebo Nitra. Radi však za vami prídeme aj do iných miest či obcí. Tu je celá naša ponuka. S dobre vychovaným psom budú vaše výlety a dovolenky skutočným oddychom.

Sila skorého štartu a rutiny:

Včasný výcvik psa a jeho výchova, sú dôležité pre vytvorenie pevných základov poslušnosti. Šteniatka sú ako špongie, učia sa tak rýchlo, až im občas nestíhame. Začlenenie tréningu do každodennej rutiny pomáha k rýchlemu napredovaniu v jednotlivých poveloch. Pričom dĺžka jedného tréningového bloku nemusí presiahnuť ani 5 minút. Správnym prístupom môžete položiť pevné základy pre dobre vychovaného a sebavedomého miláčika.

TECHNIKY ÚSPEŠNÉHO VÝCVIKU  PSA

Pokiaľ ide o výcvik psa, neexistuje univerzálny prístup. Psy, rovnako ako ľudia, majú jedinečné osobnosti a štýly učenia.

Kliker tréning:
Kliker tréning je populárna technika výcviku psa založená na posilňovaní žiaduceho správania. Zvukom klikera a maškrtami môžete presne určiť a odmeniť požadované správanie. Táto metóda je obzvlášť účinná pri formovaní zložitých cvikov, vďaka čomu je ideálnym prístupom na trénovanie trikov.

Zvládnutie základných povelov:
Základné povely ako „sadni“, „zostaň“, „poď“ a „ľahni“ sú základnými stavebnými kameňmi poslušnosti psa. Na postupné učenie týchto povelov používajte chutné psie odmeny a pozitívne posilňovanie.

Spoločné zvládnutie prechádzok:
Tréning chôdze na voľnej vôdzke je dôležitý pre neskoršie príjemné prechádzky so psom. Naučte svojho psa chodiť bez ťahania. Chôdza na voľnej vôdzke nielenže zvyšuje bezpečnosť vášho šteniatka počas prechádzok, ale tiež posilňuje puto medzi vami. Sladkým bonusom z takéhoto tréningu je dokonale unavený pes.

Nezabudnite, že výber správneho prístupu pri výcviku psa závisí od osobnosti vášho psa, veku a vášho vlastného tréningového štýlu. V Rexikovi sme vybavení celým radom techník, aby sme vyhoveli individuálnym potrebám klientov a ich psom. Vďaka tomu sme prvou voľbou pre výcvik psa v Bratislave, Nitre a Trnave.

Neviete si rady ako na výcvik psa? Je tu pre vás výcviková škola pre psov Rexik.
V našej výcvikovej škole pre psov Rexik poskytujeme pre vášho psa plnohodnotný výcvik zameraný na rôzne tréningové ciele. Vyberte si výcvik z našej ponuky prípadne využite konzultáciu zdarma a náš tréner psov Ivan Urminský vám pomôže s výberom správneho výcviku. Výcvik sa stane hrou pre vás aj vášho psa.

Facebook
WhatsApp

Iné články z nášho blogu

Žiadosť na predĺženie expirácie

Telefonická Konzultácia zdarma

Rezervujte si nezävaznú telefonickú konzultáciu zdarma.
Poradíme vám s výberom správneho výcviku.

NEZÁVÄZNÁ REZERVÁCIA NA TÁBOR

Získajte prednostnú možnosť zakúpenia tábora po spustení prihlasovania.

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?