AKO NAUČIŤ PSA POVEL „DAJ PACKU“

Účíme sa povely pre psa

Povel daj packu

Výcvik psa by mal byť hrou a povely pre psa sa dajú zakomponovať do výcviku práve touto metódou. Tou najjednoduchšou hrou vo výcviku psa vie byť cvik „daj packu“. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to ako takýto výcvik psa pozitívnym posilňovaním môže prebiehať. Na začiatok budeme potrebovať „lačného“ psíka a veľmi chutné psie odmeny.

Poďme si ukázať spôsob, ako naučiť psa povel daj packu

Vezmite si jednu odmenu do ruky a ruku zatvorte v päsť. Dajte ruku, v ktorej  držíte pamlsok k nosu vášho psíka a čakajte ako bude reagovať. Zo začiatku sa isto stane, že vám bude ruku olizovať či hrýzť. Toto správanie však ignorujte a nasaďte „Poker Face“. Ak by bol psík príliš aktívny v hryzení, môžete dať ruku na 3-4 sekundy od psíka preč (za váš chrbát) a následne dať ruku opäť pred nos psíka. Zotrvajte v tejto pozícii a počkajte na správanie, ktoré vám váš psík ponúkne. Akonáhle sa bude snažiť packou „vyhrabnúť“ odmenu z ruky, ktorú máte v päsť, ruku ihneď otvorte a nechajte psíka zjesť odmenu. Takto psík získa informáciu: „keď položím packu na päsť, päsť sa otvorí a môžem zjesť chutný pamlsok“. Tadááá, práve ste sa spoločne naučili jeden z najjednoduchších cvikov zábavnou formou. Prajeme vám veľa úspešných cvičení.

Výcviky psov s Rexikom

Neviete ako na to? Povely pre psa sú pre nás hračkou. Pozrite si naše recenzie a objednajte si výcvik z našej ponuky. Tešíme sa na vás

Facebook
WhatsApp

Iné články z nášho blogu

Žiadosť na predĺženie expirácie

Telefonická Konzultácia zdarma

Rezervujte si nezävaznú telefonickú konzultáciu zdarma.
Poradíme vám s výberom správneho výcviku.

NEZÁVÄZNÁ REZERVÁCIA NA TÁBOR

Získajte prednostnú možnosť zakúpenia tábora po spustení prihlasovania.

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?