AKO NAUČIŤ PSA POVEL SADNI

Účíme sa povely pre psa

 

Povel sadni

Mohlo by sa zdať, že je to úplne jednoduché, no nie je celkom tomu tak. Tak ako mnohé povely pre psov aj tento povel základnej poslušnosti má svoje úskalia. Mnohí majitelia si myslia, že ich psík ovláda povel, no nie vždy to tak je. Poďme si spoločne urobiť skúšku správnosti a preveriť, ako dobre ovláda váš psík povel sadni.

Vezmite si jedlo do ruky a oslovte vášho psíka jeho menom. Počkajte a uvidíte ako zareaguje. Schválne, koľkým z vás si psík sadol bez toho, aby ste povedali samotný povel? Áno, váš psík predvída. A vlastne, svojím spôsobom trénuje on s vami. Svojím správaním vám hovorí „ja si sadnem a ty mi dáš chutný pamlsok“. Roztomilé však?

Poďme si ukázať spôsob, ako naučiť psa povel sadni

Pripravte si väčšie množstvo chutných pamlskov a postupujte nasledovne. Vezmite si do ruky jeden pamlsok, dlaň zatvorte v päsť a priložte ju kúsok pod nos vášho psíka tak, aby zostal váš psík stáť. Akonáhle prejaví záujem o pamlsok, päsť otvorte a nechajte ho pamlsok zjesť. Toto zopakujte 5 krát. V tejto chvíli, váš psík nepredvída a neočakáva povel sadni. A to sme chceli dosiahnuť. Teraz je čas, posunúť sa vo výcviku ďalej. Vezmite ďalší pamlsok a chyťte ho medzi prsty. Váš psík bude očakávať, že mu pamlsok len tak dáte – za to, že stojí. No, tento krát nie. Pomalým plynulý navádzaním (akoby sme rukou písali opačne písmeno „C“) zdola smerom od psieho nosa následne oblúčikom nahor a naspäť smerom k nosu ho navedieme do sedu. Tadááá! A je to! Práve ste svojho psíka naučili povel sadni tak, aby ho nepredvídal.

Tento a mnohé ďalšie základné povely pre psa sa snažte učiť vždy tak, aby ste trénovali vy vášho psíka a nie on vás. Tréningy robte krátke, svojho psíka motivujte k výkonu a tréning skončite v tom najlepšom. Zabezpečíte si tým, že váš psík sa bude vždy na povel sadni, ale aj mnohé ďalšie tešiť.

Výcviky psov s Rexikom

Neviete ako na to? Povely pre psa sú pre nás hračkou. Pozrite si naše recenzie a objednajte si výcvik z našej ponuky. Tešíme sa na vás

Facebook
WhatsApp

Iné články z nášho blogu

Žiadosť na predĺženie expirácie

Telefonická Konzultácia zdarma

Rezervujte si nezävaznú telefonickú konzultáciu zdarma.
Poradíme vám s výberom správneho výcviku.

NEZÁVÄZNÁ REZERVÁCIA NA TÁBOR

Získajte prednostnú možnosť zakúpenia tábora po spustení prihlasovania.

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?