Povel miesto a rôzne možnosti miesta pre psa

Ľudia, ktorí majú psov, často riešia rôzne problémy s výchovou a výcvikom svojho miláčika. Chcú, aby bol pes poslušný a zvládal základné povely, ako sú sadni, ľahni, ku mne alebo miesto. V dnešnom článku sa pozrieme na jeden z kľúčových povelov. Je ním povel miesto.

Povel miesto môže byť užitočný v mnohých situáciách. Napríklad ak sa snažíte zabrániť psovi skákaniu na návštevu, alebo ak potrebujete upratať či umyť podlahy v domácnosti. Vie to byť naozaj univerzálny povel, čo je skvelé. Ďalšou „univerzaitou“ tohto povelu je, že si pes vytvorí vzťah k určitému miestu/predmetu, kde sa bude cítiť bezpečne a dobre. Takéto miesto môže byť vymedzené rôznymi spôsobmi. Pelieškom, prenosným prepravným box, voliérou alebo búdou.

Zateplená búda pre psov

V nasledujúcej časti článku sa povenujeme búdam pre psov, konkrétne zatepleným búdam s fasádnou omietkou. Kontaktovali sme skúseného výrobcu búd Jána Kuchara zo svetbud.sk, aby sme sa dozvedeli viac o zateplených búdach pre psov. Spýtali sme sa ho, ako správne zvoliť búdu pre psa a prečo zvoliť práve zateplenú búdu s fasádnou omietkou z dielne svetbud.sk.

Odmeny zvyšujú motiváciu psa

Učenie psa môže byť zábavné a efektívne, ak použijete vhodnú motiváciu a odmenu. Odmeny zvyšujú motiváciu psa a podporujú želané správanie. Pri tréningu povelu miesto je vhodné použiť polomäkké a mäkké psie pamlsky ako odmenu. Psovi pomáhajú sústrediť sa tréning, udržať si pozornosť a rýchlo zjesť samotný pamlsok.

Náš tip: Ak pes zájde na svoje miesto len tak a sám od seba, je dôležité toto správanie oceniť. Ihneď psa po takomto správaní pochváľte a dajte mu chutný pamlsok. Pamlsky alebo žuvacie kosti sú skvelou odmenou pre psa. Pes sa poteší a spojí si ľahko získanú odmenu s konkrétnym správaním. Povel miesto sa tak stane pre vášho psa veľmi obľúbeným a jednoduchým cvikom.

Prečítajte si obľúbený článok ako naučiť psa povel miesto pozitívne a bez nátlaku.

Ak máte akékoľvek otázky alebo problémy pri výcviku svojho psa, neváhajte nás kontaktovať. Sme odborníkmi na výcvik psov a výchovu psov.

Pokiaľ hľadáte kvalitnú a praktickú búdu pre svojho psa, zateplená  búda z našej dielne môže byť tou správnou voľbou pre vás. Okrem výhod, ako sú farebné možnosti, otváracia strecha či podlaha podľa požiadavky, ponúka táto búda aj niekoľko ďalších výhod.

Zateplená búda vám umožňuje rôzne možnosti prispôsobenia veľkosti, umiestnenia a dizajnu podľa vašich potrieb a vkusu. Použité materiály sú odolné a kvalitné, takže búda vydrží dlho a zvládne aj náročné poveternostné podmienky. Takýto typ búdy udržiava pomerne stabilnú teplotu v samotnom interiéri. To je veľmi dôležité, ak chcete, aby mal váš pes optimálne podmienky pre  oddych a pobyt v búde. Iba tak sa pobyt v búde stane pre vášho psa celoročným relaxom. Zateplená búda tiež znamená lepšiu ochranu pred hmyzom a inými zvieratami, ktoré by mohli prenikať do búdy cez nedokonalosti v samotnej konštrukcii.

Čo nevieme je naučiť vášho psa povel miesto. S tým vám isto pomôže REXIK. My vám pomôže so správnym výberom búdy. Kúpou nami vyrobenej búdy máte zaručenú vysokú kvalitu a dlhodobú funkčnosť. Všetky búdy vyrábame s láskou a starostlivosťou o každý detail.

Ján Kuchar, svet búd.

Facebook
WhatsApp

Iné články z nášho blogu

Žiadosť na predĺženie expirácie

Telefonická Konzultácia zdarma

Rezervujte si nezävaznú telefonickú konzultáciu zdarma.
Poradíme vám s výberom správneho výcviku.

NEZÁVÄZNÁ REZERVÁCIA NA TÁBOR

Získajte prednostnú možnosť zakúpenia tábora po spustení prihlasovania.

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?