So psom je psina

Pes je vynikajúcim spoločníkom na všetky aktivity, ktoré sa chystáte robiť. Pre mnoho ľudí je viac ako len domáce zviera – je to verný spoločník, ktorý nás nikdy neopustí a je vždy pri nás. A keďže sa jedná o zviera, ktoré má rado pohyb a aktivitu, môže byť pre nás ťažšie udržiavať psa v dobrej kondícii, ak nevieme, aké aktivity s nimi môžeme robiť. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších aktivít, ktoré môžeme so psom robiť.

turistika so psom

Turistika s psom

Turistika s psom je jednou z najobľúbenejších aktivít medzi majiteľmi psov. Prechádzky v prírode ponúkajú mnoho príležitostí na prehliadanie krásnej krajiny a spoznávanie nových miest, ktoré by sme inak nemali príležitosť navštíviť. Okrem toho sa pohyb v prírode pozitívne prejavuje na zdraví psa - posilňuje jeho svalstvo a dýchací systém a pomáha mu udržiavať zdravie kĺbov. Je však dôležité si uvedomiť, že nie všetky trasy sú vhodné pre psov. Pred začatím turistiky s psom si overte, či je daná trasa pre psov prístupná, a nezabudnite si vziať so sebou dostatok vody a občerstvenia pre psa.

Agility

Agility je šport, ktorý je stále viac obľúbený medzi majiteľmi psov. Ide o pretekárske prekážkové dráhy, ktoré pes musí prekonať v čo najkratšom čase. Pre psa je to veľmi stimulujúca činnosť, ktorá mu pomáha rozvíjať jeho fyzické schopnosti a zlepšovať jeho reflexy. Okrem toho agility pomáha aj výrazne zlepšovať poslušnosť psa, pretože ho učí reagovať na povel majiteľa a dodržiavať pravidlá.

Agility

Tréning poslušnosti

Tréning poslušnosti je jednou z najdôležitejších aktivít, ktoré môžete so svojim psom robiť. Tento typ tréningu pomáha psom naučiť sa základné povely, ako sedia, ležia, prídu k vám, atď. Tieto základné povely sú veľmi užitočné, pretože vám umožňujú kontrolovať svojho psa v rôznych situáciách a udržiava. Ak sa rozhodnete pre tréning poslušnosti, určite nebudete ľutovať. Tréning poslušnosti vám pomôže nielen naučiť vašich psov základné povely, ale aj rozvíjať ich pozornosť, koncentráciu a poslušnosť. Okrem toho posilníte vašu väzbu s vaším psom, zlepšíte komunikáciu a získate dôveru a rešpekt vášho psa.

Pomôžeme vám
Na našej webovej stránke ponúkame rôzne tréningové programy pre psov rôznych vekových kategórií a rôznych plemien. Naše tréningy sú vedené skúseným trénerom, ktorý sa bude venovať vášmu psovi individuálne a pomôže vám dosiahnuť vaše ciele. Pre viac informácií sa neváhajte na nás obrátiť. Sme radi, že vám môžeme pomôcť posilniť väzbu s vaším psom a pomôcť mu dosiahnuť maximálny potenciál.

Facebook
WhatsApp

Iné články z nášho blogu

Žiadosť na predĺženie expirácie

Telefonická Konzultácia zdarma

Rezervujte si nezävaznú telefonickú konzultáciu zdarma.
Poradíme vám s výberom správneho výcviku.

NEZÁVÄZNÁ REZERVÁCIA NA TÁBOR

Získajte prednostnú možnosť zakúpenia tábora po spustení prihlasovania.

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?