5 tipov pre majiteľov prvého psa

výcvik psa

Pripravte si svoj domov

Považujte svojho psa za nového člena rodiny, ktorý si zaslúži svoj vlastný vyhradený životný priestor. Vytvorte pre svojho psa priestor vybavený pelechom, miskou na jedlo, vodu a vhodnými hračkami. Uistite sa, že toto zvolené miesto na odpočinok je ľahko dostupné a zároveň je to miesto, kde bude pes nerušený; aj pes potrebuje svoje súkromie. Odstráňte všetky potenciálne nebezpečenstvá, ako sú toxické rastliny alebo malé predmety, ktoré by mohol pes prehltnúť. Tiež zabezpečte všetky nízko umiestnené elektrické zásuvky, aby ste znížili riziko úrazu elektrickým prúdom.

Zabezpečte správnu hygienu

Psy sú milé a vysoko energické zvieratá. Milujú hru s človekom a nevadí im, že sa pri hre zašpinia. Vašou úlohou bude sledovať zdravotný stav vášho psa a udržiavať hygienický životný štýl. Pravidelné veterinárne prehliadky s potrebnými očkovaniami sú nevyhnutné. Či už váš pes s vami žije v byte alebo ho máte na záhrade, je potrebné zabezpečiť hygienicky nezávadné prostredie. Mladšiemu psovi, či psovi, ktorý sa učí žiť v byte sa môže z času na čas prihodiť nejaká tá „nehoda“. V takomto prípade je potrebné aby ste nečistou čím skôr odstránili, miesto vydezinfikovali a následne ošetrili pohlcovačom pachov. Vhodnými prípravkami pohlcovačov pachov si prípravky na báze octu. Pri psoch, ktorý žijú vonku je dôležité pravidelné zbieranie psích exkrementov, čím zamedzíte šíreniu rôznych chorôb a infekcií.

Poskytnite vášmu psovi vhodnú výživu

Vyvážená a výživná strava je dôležitá pre pohodu vášho psa. Rôzne plemená psov majú rôzne požiadavky na výživu. Preto sa poraďte so svojím chovateľom či odborným predajcom krmív, na zostavení vhodného krmeného plánu. Okrem toho veľkosť a plemeno vášho psa ovplyvňujú množstvo potravy, ktorú by mali konzumovať, aby si udržali zdravú, správnu váhu. Nedávajte svojmu psovi ľudské jedlo; môže mať vysoký obsah soli, čo nepriaznivo ovplyvňuje ich zdravie. Potraviny ako čokoláda, hrozno a cibuľa sú pre psov toxické.

Zaraďte pravidelné aktivity ktoré budú psa správne stimulovať.

Psom sa výborne darí a napredujú pri pravidelnej dávke fyzickej a duševnej aktivity. Pre psa nie je nič príjemnejšie, ako hra s majiteľom. Každodenné cvičenie nie je len možnosťou, ale nevyhnutnosťou na udržanie ich dobrého zdravotného stavu. Pravidelné prechádzky sú skvelým spôsobom, ako si udržať zdravý životný štýl a zároveň poskytnúť vášmu psovi možnosť zoznámiť sa s okolím. Prispôsobenie tréningového plánu na základe jeho plemena a úrovne energie je taktiež veľmi dôležité. Plemená psov s vysokou energiou vyžadujú viac času na hranie či rôzne iné formy pohybovej aktivity. Zanedbanie pravidelného cvičenia môže viesť k celému radu problémov, vrátane obezity a problémov so správaním. Interaktívne hračky či hlavolamy môžu stimulovať ich kognitívne schopnosti a zabrániť nude.

Implementujte tréning pozitívneho posilňovania

Psy sú v mnohom identické s deťmi; obaja sú roztomilí a milujúci, zároveň sú však aj divoko nedisciplinovaní. Výcvik vášho psa je preto považovaný za základný kameň spolunažívania so psom. Výcvik psa pozitívnym posilňovaním slúži ako základ efektívneho tréningu , ktorý sa zameriava skôr na povzbudzovanie želaného správania ako na trestanie nežiaduceho. Buďte pohotoví. Odmeňujte dobré správanie chutnými maškrtami, aby ste svojmu psovi umožnili spojiť si maškrty s ich správaním. Odmeny sa môžu byť rôzne, v závislosti od náročnosti cvičenia v danom čase na danom mieste. Zakladené tri typy odmien pre psa sú, jedlo, hračka či sociálny kontakt. Iba váš pes vie, ktorá z nich je preňho tou najlepšou odmenou.

Neviete si rady ako na výcvik psa a jeho výchovu?


Je tu pre vás výcviková škola pre psov Rexik. V našej výcvikovej škole pre psov Rexik poskytujeme pre vášho psa plnohodnotný výcvik zameraný na rôzne tréningové ciele. Vyberte si výcvik z našej ponuky prípadne využite konzultáciu zdarma a náš tréner psov Ivan Urminský vám pomôže s výberom správneho výcviku. Výchova vášho psa sa stane hrou pre vás aj vášho psa.

Rexik ponúka skupinový výcvik psa v Bratislave ale aj v ďalších mestách, ako Trnava, Nitra či Hlohovec. a v ich okolí do 30km. Poskytujeme individuálne výcviky psa u vás doma alebo tematické a skupinové výcviky psov zamerané na rôzne povely. Tréner psov Ivan Urminský má za sebou dlhoročné skúsenosti s výcvikom psov. Kliknutím sem sa môžete viac dozvedieť o nás a našej výcvikovej škole pre psov a pozrieť si referencie našich zákazníkov.

Facebook
WhatsApp

Iné články z nášho blogu

Žiadosť na predĺženie expirácie

Telefonická Konzultácia zdarma

Rezervujte si nezävaznú telefonickú konzultáciu zdarma.
Poradíme vám s výberom správneho výcviku.

NEZÁVÄZNÁ REZERVÁCIA NA TÁBOR

Získajte prednostnú možnosť zakúpenia tábora po spustení prihlasovania.

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?

Nezáväzná rezervácia

Kde chcete absolvovať výcvik?